Андрухович образився за «бульку»

теґи: Мильна бульбашка, Юрій Андрухович, антипремія

Юрій АндруховичЮрій Андрухович вважає присудження його книжці «Лексикон інтимних міст» «Золотої бульки» несправедливим. Про це він розповів під час презентації книжки в Ужгороді, — пише «Закарпаття онлайн».

Раніше письменник припускав, що причиною присудження антипремії «ЛітАкценту року» може бути широка піар-кампанія, що супроводжувала вихід «Лексикону інтимних міст»: «Напевно, когось роздратувала піар-кампанія «Лексикону», але це дивно, адже вона не була ні надто гучною, ні надто агресивною».

На зустрічі з читачами в Ужгороді Юрій Андрухович заявив, що, найімовірніше, таким чином «ЛітАкцент» хотів популяризувати сайт і премію «ЛітАкцент року». Письменник зізнався, що образився на таке рішення журі премії: «Мені здається, що це було передусім таке рішення просунути премію і сайт, — розповів Андрухович. – Я скажу чесно, що я образився, ще досі я так вважаю, що це моя найкраща книжка. І мені було прикро в тому сенсі, що її прочитали якось поверхово. Там страшенно багато таких сторінок, які справляють враження, що я їх написав лівою ногою. І моя мета полягала в тому: написати надзвичайно легку книжку. Таку легку, ніби недбалу. І за цією недбалістю висловити якісь справді дуже серйозні, поважні, філософські речі. Насправді ж дуже поверхове враження, що Андрухович поїхав в те місто і написав про нього, а потім в інше. Насправді там дуже багато нашарувань: від елементарної інформації про те, де ми є, в якому світі живемо і закінчуючи якимись проривами у метафізику: у життя і смерть, чи ми закінчуємося у цьому житті чи ми продовжуємо існувати… У той же час подається історія, культура і так далі. А реакція типу «ми очікували роману, а він відписався…» — на мій погляд, це несправедливість».
 

litakcent.com