Книжковою столицею світу 2014 року стало нігерійське місто

теґи: 2014, Нігерія, Порт-Харкорт, ЮНЕСКО, книжкова столиця

ЮНЕСКО назвала книжкову столицю світу 2014 року – нігерійське місто Порт-Харкорт.

У числі міст, які боролися за це звання, були Москва, Краків, Ліон, Оксфорд проте учасники комітету після голосування вирішили віддати пальму першості нігерійському місту. І не випадково. Адже саме Порт-Харкорт представив комітету найкращу програму, що включає в себе досить великий проект розвитку нігерійської видавничої культури, і пропаганду читання серед населення країни, що зможе підвищити загальний рівень грамотності громадян країни.

Серед «родзинок» в програмі був згаданий щорічний літературний фестиваль Garden City. До того ж у Порт-Харкорті живе нобелівський лауреата з літератури Волі Шойнік, що отримав цю нагороду в 1986 році.

Проект «Всесвітньої столиці книги» є іміджевим і не передбачає грошової винагороди для переможця.

Причому, однією з умов для претендентів на почесне звання книжкової столиці є можливість фінансування культурних програм, так або інакше пов’язаних з літературно-видавничою діяльністю, а також залучення до участі в програмі місцевих наукових і літературних спільнот.

Першою книжковою столицею в 2001 році комітет ЮНЕСКО назвав Мадрид. Зараз книжкова столиця – м. Єреван (Вірменія). у 2013 році естафету прийме Бангкок.

 

novostiliteratury.ru