Юрій Винничук та Юрій Іздрик: "Хай молоді письменники спершу коми навчаться розставляти"

теґи: 18 Форум видавців у Львові, Іздрик, Юрій Винничук, літературні конкурси

Юрій Винничук

У молодих письменників немає шансів виграти конкурс "Книга року Бі-Бі-Сі". Про це на Львівському форумі видавців зазначив письменник Юрій Винничук. П'ять років тому Винничук став його першим переможцем із романом "Весняні ігри в осінніх садах".

"Отримав тоді 2 тисячі доларів. Але за кордоном, коли книжка здобуває премію, в неї одразу ростуть тиражі. Такого не було. У молодих авторів шансу перемогти немає жодного. Тому що це конкурс прози. А добру прозу пишуть після 30. Ніхто не написав нічого путнього до 30 років, і я в тому числі", – зазначив письменник. З ним погоджується і Юрій Іздрик.

"Можу додати про молодих авторів. Як би це зробити без ненормативної лексики? Багато років видавав журнал "Четвер" і часто читав твори молодих. Єдине бажання після цього – зібрати їх усіх разом і добряче відшмагати батогами. А ще дати підручник української мови за другий чи третій клас. Щоб навчилися елементарно розставляти коми", – зазначив Іздрик.

На форумі Винничук провів цілий день. Додому дістався майже опівночі.


Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/culture/_haj-molodi-pismenniki-spershu-komi-navchatsya-rozstavlyati/401014">Gazeta.ua</a>