"Якщо письменники виходять на футбольну поле — це наперед поразка"

теґи: Андрій Кокотюха, Письменники про футбол. Літературна збірна України, Сергій Жадан

18-й Форум Видавців у Львові. Футбольний матч: літературна збірна України проти збірної читачів. Братання команд після матчу"Літературна збірна України" на чолі із капітаном Сергієм Жаданом та головним тренером Фоззі, у матчі зі збірною музикантів Харкова програла свій другий офіційний матч з рахунком 1:3. Гра проходила 7 жовтня на одному з полів ОСК "Металіст" і була присвячена харківській презентації збірки "Письменники про футбол. Літературна збірна України".

Перший матч "Літературної збірної України" пройшов у Львові 16 вересня. Матч у Харкові розпочався для письменників не дуже вдало – на початку першого тайму два швидких голи влетіли у сітку воріт "письменників", які захищав Сашко Ушкалов. Наприкінці 1-го тайму зусиллями Ігоря Зарудка вдалося дещо скоротити рахунок, але не дивлячись на декілька небезпечних атак у другому таймі звести матч до нічиї літераторам не вдалося і під завісу матчу вони пропустили ще один м'яч. Після матчу укладач збірки "Письменники про футбол. Літературна збірна України" Сергій Жадан зазначив: "У нас позитивна динаміка – перший матч програли з рахунком 3:6, цей 1:3, наступний обов'язково виграємо". Варто відмітити, що наступну гру письменники зіграють 27 жовтня у рамках презентації збірки в Дніпропетровську.

18-й Форум Видавців у Львові. Презентація книги Письменник Андрій Кокотюха знаходився серед прихильників, на трибуні.

"Я у футбол грати не вмію, я його не люблю. Але у даному випадку як один із учасників антології логічно, що я там сидів", – заявив Gazeta.ua він.

"Не можу сказати, чого гравцям не вистачило для перемоги. Очевидно, що письменники взагалі не повинні грати у футбол. Я взагалі не розумію, для чого письменникам у даному випадку грати у футбол. Мені здається, їм не вистачало ентузіазму. Вони не зовсім розуміли, для чого це потрібно, але так чи інакше були засмучені програшем. Хоча я теж не розумію: грали не на гроші, не на корову. В даному випадку подібний матч — це навантаження до книги, своєрідна її підтримка", – зауважив письменник.

Збірка "Письменники про футбол. Літературна збірна України" містить "футбольну" прозу одинадцяти сучасних українських письменників, кожен з яких пропонує своє розуміння "гри мільйонів", добираючи свої слова — серйозні й сентиментальні, веселі й абсурдні. Ці розповіді є настільки різноманітними та несподіваними, наскільки різноманітним та несподіваним може бути сам Футбол.


"На мій погляд, було двоє людей, яких цікавить футбол. Це Жадан і Фоззі. Фоззі, який був тренером, як на мене, поводився досить професійно. Я колись чув по радіо на його адресу казали, що він футбольна людина. Можливо потрібні саме такі люди. Просто письменники – не футбольні люди. Можливо, вони вболівають перед телевізором, але цього недостатньо для того, щоб бути футбольною людиною. Фоззі цим живе. У Жадана трошки інший до цього підхід. Для нього футбол — реальна можливість асоціа18-й Форум Видавців у Львові. Футбольний матч: літературна збірна України проти збірної читачівльної поведінки. Бо в якості вболівальника можна прийти на футбол, кричати, матюкатись. Це вважається там нормою. А в якості гравця можна гасати по полю, забувши все на світі", – наголосив Кокотюха.

"Якщо письменники виходять на футбольну поле — це наперед поразка. Тому що вони майстри зовсім іншого жанру. Але в даному випадку мій коментар – абсолютно суб'єктивний і можливо найменш професійний, адже я до футболу такий далекий, як Україна до Аляски", – підсумував письменник.


Яна СКРИПКА
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/culture/_yakscho-pismenniki-vihodyat-na-futbolnu-pole-ce-napered-porazka/403980">Gazeta.ua</a>