Ніч у бібліотеці в Могилянці

теґи: Іван Андрусяк, Андрій Любка, Богдана Матіяш, Києво-Могилянська академія, літературний вечір, поезія

18-й Форум Видавців у Львові. Презентація журналу У ніч на 29 березня у бібліотеці Києво-Могилянської академії організували "Ніч у бібліотеці" з поетичними читаннями й кінопоказами. Подію обіцяла відвідати письменниця Оксана Забужко, але так і не з'явилась.

Всього зібралося кілька сотень людей. Свої вірші читали Іван Андрусяк, Андрій Любка, Богдана Матіяш.

Випускник "Могилянки" Петро Охотін на "Ніч у бібліотеці" прийшов із дружиною. Познайомились вони в цій бібліотеці.

"Ці книжки для мене як рідні. Колись мене зловили на розпиванні алкогольних напоїв у стінах академії. Хотіли вигнати, але потім направили відпрацьовувати. Я з п'ятьма хлопцями всі ці книжки переносив зі старої бібліотеки в нову. Носили у велетенській коробці від холодильника. Тоді ще поцупив збірку японської поезії. Красти книжки – це ознака інтелігентної людини", – розказав Охотін.

Щоб пройти на вечір, треба було подарувати бібліотеці книжку. На виході стоїть детектор, який пищить, якщо повз нього пронести бібліотечну.

Андрій Любка і Богдана Матіяш"Майже щодня намагаються винести книжки. Але систему не обдуриш – спрацює. Тоді блокуємо студентам читацькі квитки. Учора студентка хотіла винести книжку, я зловив. Вона сміється. І видно ж по ній, що заради розваги. По очах бачу, що в бібліотеку раз на півроку ходить, і то похіхікати. У мене досвід працювати охоронцем великий – а це як психолог. Зразу бачу, хто вчитися сюди йде, хто – на безкоштовний інтернет, а хто – в туалет", – розповів охоронець.

Прочитати детальніше як пройшла ніч у бібліотеці Києво-Могилянської академії можна у журналі "Країна" № 38 (91) за 7 жовтня 2011 року.
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/culture/_zabuzhko-ne-dotrimala-obicyanku-j-ne-prijshla-na-nich-u-biblioteci/403497">Gazeta.ua</a>