У Тернополі сотня дітей виготовили велетенську книгу казок

теґи: "Казки із Дивокраю", Рекорди, Тернопіль, Фестивалі, літературний дитячий фестиваль "Дивокрай"

У Тернополі пройшов літературний дитячий фестиваль "Дивокрай". Протягом трьох днів до міста з'їжджалися відомі письменники з усієї України. Вони зачитували уривки зі своїх творів та спілкувалися з учнями у бібліотеках і книгарнях. Крім того, на час фесту містом курсував ретро-тролейбус, в якому розповідали про книжки. А читацькі конференції проводили на прогулянковому катері на Тернопільському ставі.

Як розповіла організатор фесту письменниця Ірина Мацко, у місті відбулося 29 зустрічей із авторами. Їх прийшло послухати понад півтисячі дітей.

Родзинкою дійства стало відкриття гігантської книги "Казки із Дивокраю". Збірник має висоту 1 метр і ще 2 метри – у розвороті. Її придумала і зробила також Ірина Мацко. А допомагали їй сто дітей із п'яти шкіл Тернополя.

Презентували книгу у Тернопільській центральній міській дитячій бібліотеці.

"Бібліотека розміщена у мікрорайоні Дружба, тому учнів запросили саме із шкіл цього району. Це школи №№7, 9, 12, 16 і 35. Діти допомагали ілюструвати книжку – приносили свої малюнки до казок. Найкращі увійшли до збірки", – зазначила Ірина Мацко.

Казки для "абвгедейки" писали тернопільські письменники. Таким чином була втілена ідея познайомити дітей із творчістю місцевих авторів. У книжці п'ять казок на десяти сторінках.

Ірина Мацко власноруч оформляла книгу – записувала казки, зшивала сторінки. Фарби та картон купувала за свої гроші. Сподівається, ця збірка приверне увагу учнів молодшого шкільного віку і вони почнуть більше читати та частіше відвідуватимуть бібліотеку.

Жінка уже подала заявку до Книги рекордів України – книга велетенська, крім того створювало її багато людей одночасно.Олена ДЗІК

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/life/_u-ternopoli-sotnya-ditej-vigotovili-veletensku-knigu-kazok/437361">Gazeta.ua</a>

Gazeta.ua