Юрко Журавель створить перший український історичний комікс

теґи: Юрко Журавель, комікси, історія України

Лідер гурту "От вінта" Юрко Журавель напише саундтрек до аудіокниги братів Капранових. Про це письменники домовилися з музикантом під час спільного приїзду до Тернополя.

"Аудіодиски – це сьогодні сувенірна продукція як для музикантів, так і для письменників. Ми зараз видаємо аудіокнижку, щоб було на чому розписуватися. І уперше просимо Юрка, аби нашу з ним пісенну спадщину дописати до книжки", – розповів Дмитро Капранов.

Брати Капранови зачитали уривок зі своєї книжки "Шоденник моєї секретарки". У ній описані реальні історії. І коли знайомі перестають з ними вітатися, письменники знають: люди упізнали себе в героях.

Ілюстрації до "Шоденника" також намалював Юрко Журавель. За його словами, ця книжка викликає у нього "комок у горлі".

"Я читаю дуже мало, дуже рідко і з великою неохотою, чесно кажучи. На черговому форумі видавців у Львові  побачив братів Капранових. Вони якраз презентували своє нове видання. Зразу після того у нас був наступний концерт в Одесі. Я вирішив поїхати раніше і відпочити кілька днів. От думаю, позасмагаю і поплаваю. Але нічого не вийшло. Своєю книжкою вони зіпсували мені відпочинок. Я ловив себе на тому, що сиджу в номері і зранку до вечора читаю цю книжку. На море вийшов усього два рази. Ця книжка вразила мене настільки, що я не міг не намалювати до неї кілька ілюстрацій", – розказав музикант.

Тепер вони разом їздять по українських містах із проектом "Троїсті мужики", де поєднують музику і літературу. Крім того, планують спільно втілити всю історію України в одному коміксі. Для цього Журавель спеціально вивчає за різними джерелами, як виглядали скіфи і сармати. Видання буде охоплювати історію української держави від початків і до здобуття незалежності.Олена ДЗІК

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/culture/_yurko-zhuravel-stvorit-pershij-ukrajinskij-istorichnij-komiks/435075">Gazeta.ua</a>

http://gazeta.ua