Емір Кустуріца пише книгу про Достоєвського

теґи: Біографія, Достоєвский, Емір Кустуріца, режисер, біографії знаменитих, екранізації

Відомий сербський режисер і музикант Емір Кустуріца пише книгу про Достоєвського «Дорогий мій Федір» і не виключає можливість зняти за нею фільм у Петербурзі.

«Я кожного разу приємно здивований, коли приїжджаю до Петербурга. У ньому така гармонія і піднесеність! Місто надихає на створення музики, і тому воно ідеальне для проведення таких фестивалів (як фестиваль мистецтв ім. Ісаака Шварца — ред.)», — сказав Е. Кустуріца на прес-конференції в середу, 22 червня.

Режисер поділився своїми думками і про мистецтво. «Спірне питання — чи впливає мистецтво на життя. Музика, з одного боку, може врятувати людину. Адже твори Моцарта на 70% знижують кількість нападів у хворих на епілепсію. Але, з іншого боку, незважаючи на «Війну і мир» люди продовжують воювати, а після творів Достоєвського люди все одно вбивають», — зазначив Е. Кустуріца.

Знаменитий режисер розповів і про свою любов до футболу: «Це динамічна і модна гра, яка мало змінилася за 100 років свого існування. У ній є простір для гри. А простір — це головне для режисера. Тому я зняв фільм про Марадону».

Одним із останніх художніх творів про життя Ф. Достоєвського є роман лавреата Нобелівської премії Джозефа М. Кутзее «Осінь у Петербурзі» (1994), який, проте, складно зарахувати до кращих робіт південно-африканського письменника.
           
http://www.litgazeta.com.ua/