Вручено першу українську незалежну премію у сфері дитячої літератури

теґи: Валентин Бердт, дитяча книжка, дитяча література, літературна премія "Великий Їжак", літературні премії, м.ЖОВКВА

25 травня в Жовкві (Львівська область) стало відоме ім'я першого лауреата літературної премії "Великий Їжак". Ним став Валентин Бердт, автор книжки "Мій друг Юрко Циркуль та інші". Письменник, який не зміг бути присутнім на церемонії, одержить почесний диплом і грошову винагороду в 10 тисяч гривень.

Валентин Бердт (справжнє ім'я – Валентин Бердута) – український письменник, журналіст, редактор, видавець. Літературну творчість розпочинав як поет. Як прозаїк дебютував романом "Останній клієнт". З 2009 року активно працює в дитячій літературі. Лауреат творчих конкурсів "Часопис",  "Коронація слова" (2009) та інших.

Книга-переможець – це реалістична історія Вадима Журбіна, семикласника, який потрапив у тяжкі життєві обставини та фінансову скруту. Крім того, це історія його вірних друзів — Юрка Циркуля, Іри, Сніжани та Анжеліки, які не полишають Вадима в біді. Книжку означено як шкільний роман. Не менш правильно буде назвати текст Бердта проблемним романом, що є однією з підкатегорій підліткової прози.

Серед фіналістів премії також були Юрій Бедрик, Василь Голобородько, Михайло Григорів, Сашко Дерманський, Дзвенислава Матіяш, Олекса Росич, Марина Павленко і Роман Скиба.

Нагадаємо, що Літературна премія "Великий Їжак" – перша українська незалежна недержавна премія для автора найкращої сучасної україномовної книги для дітей. Заснована в жовтні 2011 року громадськими організаціями "Фундація соціокультурного розвитку" та  "Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва".

http://gazeta.ua
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/culture/_vrucheno-pershu-ukrajinsku-nezalezhnu-premiyu-u-sferi-dityachoji-literaturi/437968">Gazeta.ua</a>