"Створення книги – як футбол: ніколи не знаєш, яким буде результат" - письменник Алессандро Барікко

теґи: Алессандро Барікко, Книжковий Арсенал

На міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" у якості почесного гостя завітав відомий італійський письменник 54-річний Алессандро Барікко. У коментарі кореспонденту Gazeta.ua Алессандро розповів про свою роботу письменника і враження від перебування в Україні.

"Успіх навчив мене бути вільним у виборі. Чим більше можливостей, тим ретельніше треба вибирати. Зараз я міг би бути у Лондоні чи в Парижі. Можливо, перебувати там було би трохи вигідніше фінансово, але тим не менше, замість цього я в Україні. Поїхав саме сюди, бо на щастя, вмію вибирати", – зізнається письменник.

"Поки не приїхав до України, не мав найменшого поняття, що тут їдять, як виглядає Київ, якого кольору у людей волосся. Все це я побачив, але слов'яни все одно лишилися для мене загадкою. Її таки треба колись розгадати".

На думку Барікко, робота письменника — найважча у світі. "Письменники тяжко працюють. Саме тому під кінець життя більшість із виданих спиваються, впадають у депресію. Мало хто з них має нормальну родину. Дуже боюся, щоб зі мною такого не сталося".

Каже, найближчим часом планує продовжити навчати молодих авторів у школі письменницької майстерності, одним зі співзасновників якої є він сам.

"До кінця року навряд чи напишу нову книгу. Майже увесь мій час займає школа майбутніх письменників. Більшість зі студентів — італійці, але є й багато іноземців. Планую розширити школу, зробити її міжнародною. То ж запрошую на навчання усіх бажаючих".

Каже, коли пише, відчуває себе сильним і впевненим. "Моя професія вчить бути сильним. За це ціную роботу письменника найбільше. Створення книги – як футбол: ніколи не знаєш, яким буде результат. Але граючи, почуваєшся впевнено".

Письменник не називає героїв книжок італійськими іменами. "Не люблю італійських імен. Обираю такі, що звучать м'яко, не напружують. Бо із ім'ям героя читач живе тривалий час. Принаймні поки читає. Тому у моїй школі є кілька спеціальних занять, де вчать правильно підбирати імена для героїв книг".

Вважає, що кожну книгу треба вчасно закінчувати.

"Якщо відчуваєте, що пора ставити крапку, але все продовжуєте писати, можуть статися непоправні зміни. Одне зайве речення зруйнує усю книгу. Так само і в житті – треба вчасно закінчувати розмову, відносини".Катерина ГОНЧАРОВА

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/culture/_stvorennya-knigi-yak-futbol-nikoli-ne-znaesh-yakim-bude-rezultat-pismennik-aless/459851">Gazeta.ua</a>