Нобелівку з літератури отримав шведський поет Томас Транстремер

теґи: Bob Dilan, Нобелівська премія, Пєлєвін, Томас Транстремер, Харукі Муракамі, Швеція, швецька поезія

Нобелівку з літератури отримав шведський поет

Нобелівська премія з літератури за 2011 рік дісталася шведському поету Томасу Транстремеру, повідомляє офіційний сайт Нобелівського комітету.

Томас Транстремер народився в 1931 році, виріс в Стокгольмі. Психолог за освітою, він працював свого часу із малолітніми злочинцями, а потім з людьми, які отримали тяжкі каліцтва на робочих місцях. Наразі Транстремер – найвідоміший поет у Швеції, за життя визнаний класиком. Лауреат премії імені Бельмана (1966), премії імені Петрарки (1981), премії Північної Ради з літератури. Він опублікував більше десятка збірок, безліч його книг вийшло в перекладах.

Транстремер вважався одним з фаворитів у боротьбі за премію. Крім нього, букмекери пророкували високу нагороду американському музиканту Бобу Ділану, сирійському поету Адонісу (справжнє ім'я – Алі Ахмад Саїд Асбар) і японському письменнику Харукі Муракамі.

Спроби заздалегідь назвати майбутнього лауреата ускладнило те, що в останні роки рішення Нобелівського комітету в галузі літератури відрізнялися особливою непередбачуваністю. Часто премія присуджувалася маловідомим авторам. Так, у 2009 році лауреатом стала німецька письменниця Герта Мюллер, а в 2008-му – француз Жан-Марі Гюстав Леклезіо, мало відомі за межами неширокого кола шанувальників їхньої творчості.

У 2010 році премії удостоївся перуанський прозаїк Маріо Варгас Льоса – один з провідних письменників-новаторів сучасної латиноамериканської літератури, чиє ім'я ставлять в один ряд з іменами Маркеса, Кортасара і Борхеса. Перший же його роман "Місто і пси", присвячений жорстокості в стінах військового училища, зчинив скандал, що призвів до публічного спалення книги. Нагорода дісталася Льосі "за детальний опис структури влади і за яскраве зображення людини, яка повстала, бореться і зазнала поразки", пояснив Нобелівський комітет.


NEWSru.com
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/culture/_nobelivku-z-literaturi-otrimav-shvedskij-poet/403403">Gazeta.ua</a>