Роман «Чапаєв і пустота» Пєлєвіна буде екранізовано

теґи: Пєлєвін, Чапаєв і пустота, екранізації

У Лейпцигу розпочинаються зйомки фільму за мотивами роману російського письменника Віктора Пєлєвіна «Чапаєв і пустота». Головні ролі грають актори з Великобританії і Німеччини.

«Сценарій написав режисер Тоні Пембертон. Пєлєвін його читав та коментував, і редакція йому сподобалася», – розповів продюсер картини Карстен Штетер.

За його словами, сценарій серйозно адаптований та трактує текст роману досить вільно, багатьох ліній, які є в книзі, у фільмі не буде.

Бюджет картини – 2,5 мільйона євро. Роботу передбачається провести в дуже стислі терміни і закінчити зйомки до 30 вересня.

«Ми не можемо собі дозволити знімати довше, у нас дуже обмежений бюджет. У нас буде все – і коні, і поїзд, і вибух, але не в голлівудських масштабах. Нас більше цікавить внутрішня драма», – сказав Штетер, назвавши фільм проектом у стилі арт-хаус.

Головний герой книги, від імені якого ведеться розповідь, – поет-декадент Петро. Розповідь переносить героя та читача з Росії 1919 року, де Петро служить комісаром у Чапаєва, в божевільню Росії постперебудовної. У подорожі Петра супроводжують «Анка», Чапаєв, Котовський, чекісти і матроси, які вживають кокаїн, мешканці божевільні – «просто Марія», Володін – та інші персонажі.

Про екранізацію заговорили ще влітку 2009 року, однак через труднощі на етапі підготовки фактичний початок роботи над картиною затягнувся. Фільм буде називатися так само, як і англійський переклад роману, – Мізинець Будди (Buddha’s Little Finger).

Сам Пєлєвін на зйомках присутнім не буде. «Він автор, який живе усамітнено. У Берлін і Лейпциг він не приїде», – повідомив продюсер.

Фільм знімає німецька продюсерська компанія Rohfilm GmbH у співпраці з канадською Germany and Amerique Film. Гроші надали німецькі фонди, що займаються підтримкою кінематографії – MDM, Medienboard Berlin-Brandenburg, а також канадські SODEC і Telefilm Canada.

В процесі підготовки планувалося зняти частину сцен у Росії. Але зрештою вирішили знімати в Німеччині.

«Світу, який ми маємо намір представити, вже не існує. Не має сенсу знімати його в Москві», – сказав продюсер.

Ідея зняти фільм за твором Пєлєвіна з’явилася у режисера Тоні Пембертона під час його роботи в Росії, де він познайомився з письменником особисто. Автори картини вважають, що в умовах сучасної російської дійсності фільм, обігруючи тему революції, міг би стати особливо актуальним. Роботу над фільмом планується закінчити до 2013 року, у цьому ж році фільм і покажуть публіці.

Нагадаємо, що 14 квітня 2011 року в прокат вийшов фільм Generation Прежисера Віктора Гінзбурга за однойменним романом Пєлєвіна. Пізніше Гінзбург повідомив про наміри екранізувати ще один роман письменника –Empire V, і вже купив на нього права.

ua.korrespondent.net