"Москаль - це образ ворога-поневолювача, окупанта" - Шкляр

теґи: Василь Шкляр, Холодний яр, екранізації, українське кіно, фільм "Чорний ворон"

17-187x300За романом Василя Шкляра "Чорний ворон" знімуть фільм українські кіношники. Про це він заявив 7 жовтня під час прес-конференції у Черкасах.

"Мені надзвичайно приємно, що роман "Чорний ворон" так резонує в суспільстві, – сказав Василь Шкляр. – Його не просто читають, він кличе до дії, багато хто тепер використовує холодноярську символіку. А от нещодавно прийшли до мене кілька хлопців. Молодих, красивих, сухих, жилавих, міцних. Я думав, що якась група бойовиків, а виявилося молоді кіношники. Хочуть зняти повнометражний фільм за "Чорним вороном". Дають мені диск і кажуть: "Подивіться, що ми вміємо робити". Там зняті бойові мистецтва на ґрунті бойового гопака. Там такі речі, які навіть не побачиш у японських бойовиках. Мене надзвичайно вразило. А Валентина сміється і каже мені: "Поки ти будеш їздити по Америках збирати гроші на кіно, колись приїдеш, а тут вже афіші висітимуть".

Письменник відзначив, що українці в США зробили табір і назвали його Холодним Яром.

"Не знаю, що вдасться тим хлопцям зробити, але вже радує, що є таке бажання. А нещодавно був в Америці. І в них там є Холодний Яр. На початку 50-х років наші емігранти викупили 150 акрів землі (близько 80 га) і саме в такій місцевості, яка нагадує тутешнє наше урочище: гори, ліс, річечка така з індіанською назвою протікає. І зробили вони там сумівську оселю, тобто табір спілки української молоді й назвали її "Холодний Яр".

На запитання, чи читав Дмитро Табачник його роман, Шкляр відповів, що не знає.

"18-й Форум Видавців у Львові. Автограф-сесія Василя ШкляраПублічно він про це ніде не висловлювався. Хоча після моєї відмови від премії він засмикався і дуже суперечливі репліки давав журналістам. Одного разу він сказав: "Я знаю Шкляра. Не знаю, чому він до мене причепився". А другий раз казав, що "Я його не знаю". Але, напевно, він або читав, або хтось йому у великих подробицях розповідав. Велика потужна команда працює, бо така чорнота ллється в в інтернеті".

Стосовно розпалювання національної ворожнечі своїм романом, Шкляр не погоджується з цим.

"До мене підходять молоді хлопці і запитують: "Покажіть де вмерти за Україну?" або "Коли будете знімати кіно, то дайте хоч там зарізати москаля". Але це треба сприймати з гумором. Це не розпалювання національної ворожнечі. Москаль — це образ ворога-поневолювача, окупанта. Є прекрасні росіяни, зросійщені українці. До цього треба спокійно ставитися", – підсумував письменник


Інна Іщук
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/culture/_moskal-ce-obraz-voroga-ponevolyuvacha-okupanta-shklyar/403710">Gazeta.ua</a>